Najnovija obaveštenja

Rezultati 2. kolokvijuma
(10. jun)

Rešenja zadataka sa 2. kolovijuma možete pogledati ovde.

Rezultate možete pogledati ovde.

Završetak laboratorijskih vežbi - proglašenje pobednika
(9. jun)

Nakon uspešnog završetka laboratorijskih vežbi i kraja letnjeg semestra, došlo je vreme da se sumiraju rezultati i proglasi pobednik Otvorenog prvenstva Mernih sistema u telekomunikacijama 2017. Prosečan uspeh po grupama je sledeći: Grupa A – 81.79 %, Grupa B – 88.72 % i Grupa C – 89.47 %. Zbog toga što je razlika u procentualnom uspehu između grupa B i C na nivou margine greške zaokruživanja, što se vidi i sa grafika proseka poena po grupama, odlučeno je da obe grupe podele prvo mesto u generaciji. U zavisnosti od interpretacije, ovo može značiti da nijedna grupa neće biti osvajač Otvorenog prvenstva i da nijedan bonus poen neće biti dodeljen nijednoj grupi... ili da su obe grupe pobednici i da će svi studenti ovih grupa dobiti maksimum poena za svaku vežbu koju su odradili.

Nastavak laboratorijskih vežbi
(13. maj)

Nakon odbrana laboratorijskih vežbi iz kablovskih mernih mostova, 17. i 19. maja, laboratorijske vežbe se suspenduju u naredne dve nedelje, dok se na predavanjima i vežbama ne pređe gradivo neophodno za razumevanje vežbi. Laboratorijske vežbe će se nastaviti u sredu, 2. juna pripremnom vežbom za grupu A, odnosno 4. juna pripremnom vežbom za grupu B. Odgovarajuće lab. vežbe za ocenu biće održane 7. i 9. juna.

2. kolokvijum u školskoj 2016/2017
(13. maj)

2. kolokvijum u školskoj 2016/2017 godini biće održan u subotu, 10. juna u salama 203, 204 i 205 sa početkom u 17:00. Kolokvijum traje 90 min i sastojaće se iz dva zadatka. Jedan zadatak će biti iz mernih mostova, a drugi iz refleksija. Svaki zadatak nosi po 15 poena. Na kolokvijum mogu izaći i studenti ranijih generacija, kao i svi studenti koji nisu izašli na 1. kolokvijum.

1. kolokvijum u školskoj 2016/2017
(6. maj)

Rešenja zadataka sa 1. kolovijuma možete pogledati ovde.

Rezultate možete pogledati ovde.

Početak novog semestra
(24. mart)

Resetovana je veb stranica predemta Merni sistemi u telekomunikacijama. Svim studentima želimo srećan i uspešan početak letnjeg semestra u školskoj 2016/17. godini.